вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nietrafnie zabezpieczone sztachety drewniane ekspresowo się psują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny czar oraz własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy zacząć od dokładnego i skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów typ płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji w związku z tym służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий